Výzva k solidaritě s okradenou mandatářkou Zepter International s.r.o. (aktualizace 28.6.2013)

Mostecká solidární síť (MSS) by tímto chtěla poprosit o přeposílání protestního e-mailu na kontakty vedení firmy Zepter International s.r.o., která odmítá vyplatit provize své mandatářce. Postup je velmi snadný. Stačí pouze vyplnit e-formulář, prostřednictvím kterého bude vedení firmy zaslán vzorový protestní e-mail, jehož text najdeš po kliknutí na tento odkaz. Znění vzoru je možné libovolně pozměnit.

O co vlastně jde

Koncem května 2013 kontaktovala paní Žaneta G. Mosteckou solidární síť, která působí jako pracovní skupina Asociace Alerta. Požádala nás o pomoc s řešením jejího sporu. Spor vznikl tak, že Jiří Ozaňák, lokální manažer firmy Zepter International s.r.o. paní G. nevyplatil provize za 3 měsíce pracovní činnosti. Po zjištění podstatných skutečností se naše skupina rozhodla Žanetu G. podpořit v boji za získání dlužných peněz.

Již při prvním kontaktu bylo evidentní, že naše ochota pomoci Žanetě byla s radostí přivítána. Snaha použít kolektivní solidaritu se stala významnou psychickou podporou. Člověk se totiž vždy cítí lépe, pokud ví, že na řešení problému není sám.

Prvním krokem bylo společně s Žanetou definovat hlavní cíl – vyplacení dlužných provizí a to co nejdříve. Dopis s tímto požadavkem pak předala v našem doprovodu manažerovi, který jí okradl.

Po té co Jiří Ozaňák obdržel dopis do vlastních rukou, byl text odeslán také vedení firmy. Zatím, co Ozaňák na dopis nereagoval, tak z vedení firmy na e-mail naší asociace odepsala regionální ředitelka Marcela Dolanová. Tvrdila, že podstoupila celou situaci k řešení kompetentní osobě. Naší odpovědí byla zpráva, ve které bylo zdůrazněno, že vzhledem k závažnosti celé situace považujeme za nepřijatelné, aby se vyplacení provizí dále zdržovalo.

Vzhledem k tomu, že provize nebyly do stanoveného termínu vyplaceny, Mostecká solidární síť se rozhodla přistoupit k zahájení kampaně se zapojením dalších skupin a jednotlivců u nás i v zahraničí. Prvním krokem je odesílání protestních e-mailů adresovaných vedení společnosti Zepter International s.r.o. Do této aktivity se můžeš snadno zapojit i ty. Další kroky kampaně budou následovat, dokud nebudou provize vyplaceny.

Zapoj se

Pro jednotlivce je přeposlání e-mailu nenáročný krok. Pokud to udělá větší počet lidí, bude to pro vedení firmy nezanedbatelný signál, že za cílem vyplacení dlužných provizí stojí mnoho lidí z celého světa. Naše kampaň vychází z jednoduché logiky, že jednotlivce lze snadno ignorovat, ale mezinárodní kolektivní tlak už není tak snadné přehlížet.

Přeposláním protestního e-mailu však zdaleka nejsou vyčerpány všechny možnosti jak Žanetu podpořit. Existují i jiné formy podpory jak na úrovni jednotlivých měst, tak v mezinárodní rovině. Brzy o nich zveřejníme informace s praktickými radami jak je realizovat co nejúčiněji.

Protestní e-mail adresovaný vedení společnosti Zepter International s.r.o.

Předmět: Mezinárodní protest

Tímto textem se připojuji k mezinárodnímu protestu proti jednání Jiřího Ozaňáka, který okradl mandatářku Žanetu G. o provize, které si vydělala poskytováním služeb firmě Zepter International s.r.o. Provize, které měly být převedeny na účet paní Ž. G., byly manažerem firmy Jiřím Ozaňákem záměrně převedeny na účet jiné osoby. Takové jednání považuji za neobhajitelné.

Společnost Zepter International s.r.o. je zodpovědná za vyřešení situace. Dokud nebudou provize vyplaceny, budu o tomto případě informovat nejen v zemi, ve které žiji ale i jinde ve světě. Budu také podporovat veškeré formy protestů proti zmíněným praktikám ve vaší firmě.

Tímto vyjadřuji solidaritu s paní Žanetou G. a zdůrazňuji ochotu postavit se za její práva.

Jméno, město, země (případně organizace) a datum.

Text můžeš snadno odeslat po kliknutí na tento odkaz.

* * *

pozámka: Na základě nově získaných informací došlo k drobným úpravám v textu.

MSS

Advertisement

Komentáře nejsou povoleny.

%d blogerům se to líbí: